ESKİLERİ YENİLEME ETKİNLİĞİ******2******

Değerli arkadaşım seragun'nun ilderliğinde başlatmış olduğumuz etkinliğin bu ayki evsahibi benim.

başta katılan arkadaşlarıma,

KATILANLAR

http://seragun.blogcu.com

http://gydr1992.blogcu.com/

http://pembelila.blogcu.com/

http://natcilar.blogcu.com/

http://nazardeymesin07.blogcu.com/

http://gonuldeneledokulenler.blogcu.com/

http://samanyolu42.blogcu.com

http://suppruss.blogcu.com/

http://nennenmutfakta.blogcu.com/

http://blogcuabla.blogcu.com

http://similing.blogcu.com/

http://eylulbahcesi.blogcu.com/

http://dilos26.blogcu.com/

http://ngumus78.blogcu.com/

http://hayalcem.blogcu.com/

http://neseli59.blogcu.com/

http://hulela.blogcu.com/

http://dantelistan.blogcu.com/

http://mürelce.blogcu.com/

http://hobievigardenya70.blogspot.com/

http://orguorgu.blogcu.com/

http://tumguzellikler.blogcu.com/

http://dnaharikasi.blogcu.com

http://hobigiller.blogcu.com/

bizleri destekleyen dostlarımıza, yorum yapan veya yapmayan ziyaretçilerimize hoşgeldiniz diyorum.

Bu etkinliğimizin amacı eski ,atık halde bulunan eşyalarımıza yeni bir kimlik kazandırıp kullanışlı hale getirmek.Bunları sergilemekte ki amacımızda farklı fikirleri paylaşmak..

tüm güzellikleri paylaşmak dileğiyle...

*************http://hobievigardenya70.blogspot.com*******


Aynı pijamanın kollarından kapri pijama yaptım,gövdesinden de askılı bir üst çıkardım. 

*************http://samanyolu42.blogcu.com*******

eski bir dolabımız vardı.kitaplık olarak kullanmak istedim ama yan tarafın sunta olan kısmı çok kötü görünüyordu.bende orayı kapatmak için bu şekilde boyadım.eski haline göre çok daha iyi oldu ne dersiniz?

 

*************http://nennenmutfakta.blogcu.com*******

Bende eski kot paçalarından hazırladığım çocuk eteği ile katılıyorum

İlk olarak paçaları birleştirdim ve belinden tığ ile ilmek çıkarıp misinalı şiş ile lastik ördüm içe katlayıp diktim ve evde artmış yünlerle süsledim

*************http://orguorgu.blogcu.com*******

 

Son hali bu arkadaşlar, lamine renk de raptiye almam gerekecek şimdi, bi kaç yerine raptiye ile süs yapcam, yoksa sarkma yapıyor virleyks, alttaki küçük alçak askılıklar kızım için, üstünden çıkarttığı montunu yere atması için hiç bir sebebi kalmadı artık, bu durumdan ondan çok ben memnunum:))

*************http://ngumus78.blogcu.com*******

 

daha önce yayımladğım eskileri yenileme etkinliği için tekrarladığım örgü battaniyem.Çocuklarımın bebeklik örgü takımlarını söküp,katlayıp yeniden ördüğüm büyükçe bir battaniye..ve köşe görüntüsü.....

**************http://mürelce.blogcu.com********

kızım geçen akşam tutturdu bana kot çanta yap diye.artık küçülen simli bir kot eteği vardı.ondan yapmamı istedi aslında ama baktım ondan olmayacak.ben de dizindeki yıpranmadan dolayı artık giymediğim pantolonumu paçalarından kesip ikiye açtım ve iki parçayı birleştirdim.arka cepleri de söküp birini ön diğerini arka tarafa diktim.böylece arka tarafa harçlığını rahatça koyabileceini düşündü.üzerini de istediği şekilde işledim ve cebin üzerine de lastik tokalarından düşen bebekleri diktik.sapı için kalınca bir ipi uzun zincir çekti.daha sonra da saç örgü ördük.şimdi en sevdiği çantası oldu ve sürekli kullanıyor.ne de olsa kendi emeği de var.

 

                  

 

**************http://suppruss.blogcu.com********

sevgili arkadaşım suppruss,işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu ayki etkinliğimize katılamayacağını haber vermiş,tüm katılan arkadaşlara sevgilerini bırakmış, ben halen ondan bir çalışma bekliyorum ama işle,hobi bazen bir araya gelemiyor.

bizlerde suppruss'a kolay gelsin diyelim. sevgiler arkadaşım.....

**************http://dantelistan.blogcu.com*******

 

evde herkezin vardır giyilmeyen eski örgüleri oğlumuşun 3 yada 4 yaşında giydiği örgü pantalonu vardı ve kendim ördüğüm için sökmeside kolay oldu.sıra bu ipi nerede değerlendirebilirim derken bir wep sitesinde gördüğüm mandallığı denemeye karar verdim.tek şişle tunus işi yani 40 ilmek çekip başladım ve arka kısmı 40 cm yakın ördüm.ön parcayı ise 20 cm sonra üce ayırarak devam ettim.iki parcada bitince tığla birleştirdim ve evde bulunan eski tahta askıyı örgümün enine göre kestim ve etrafını normal tığımızla ördüm  biterken esas parcaya tutdurdum.eee.. süslemeden olmaz dedim ve uyduruk çicekler yapıp süsledim mandallarımızda bu bahaneyle kendine bir yer bulmuş oldu. 

**************http://blogcuabla.blogcu.com*******

 

bu benim yıllar önce aldığım ve giymediğim triko eteğimdi. ince dokunuşu nedenile çok zarif bir görünüşü vardır. ve çooookkk sıcak tutardı. atmaya kıyamadım. bu eteğin  kemerini tel atmayacak şekilde kestim. yan dikişlerindende kesip dikdörtgen şeklinde panço yapılıyor yaaa hani uzun kenarına kısa kenarı ekleyip yapılandan canıııımmmm. bende öyle yapıp birleştirdim. birleşen ucların üzerinden kalın yünle sarhoş bacağı yapıp görüntüsünü güzelleştirdim. sonra tabi kiii uçlarına etegin renginde evimde kalın makarna yün vardı. onları daaaa püskül olarak geçirdim. haaa çıkan kemer vardı ya onuda büyükçe fiyonk yapıp göğüs kısmına yerleştirdim.  

 

**************http://seragun.blogcu.com*******

 

img512/7650/img01012ny9.jpg

sökülmüş beyaz  yünlerin  söküntü  şeklini bozmadan  üstüne tutkal sürülen  şişirilmiş  balon üstüne muntazam  yogunlukta dolayıp kuruduktan sonra şapka gibi çıkarıp ,avizesi kırılmış bir lamba sapına monte ettim . florasan ölçüsünede uyunca harika bir görünüme sahip oldu.

 

**************http://hulela.blogcu.com*******

bu perdenin dantelini daha çok küçük yaşlarda örmüştüm çeyizime ördüğüm bu dantel yastıkbaşı idi ve tabiki hiç kullanılmadı dur dur bu güzelim dantelin görünmesini ve kullanılmasını arzu ettim yastıkbaşı dantelini açıp dantelli saçak yapıp tüle diktim yine çok hoş bir mutfak tülüne sahip oldum ve amacıma da ulaştım hem görünüyor hemde kullanılıyor
mutfak perdesinde farklı tasarımlar uygulamak benim vazgeçmediğim uğraşlarımdan bu dantelin saçaklarını halkalardan oluşturdum  üst kısım delikli tül oluncada uyumlu bir görüntü oluşturdu  bu cama hep yarım olacak şekilde uygulamalar yapıyorum çümkü  camın yarısındaki perdeler kullanım kolaylığı  ve aydınlık bir görünüm sağlıyor .
daha bu cam için sırada çok farklı uygulamalar var

**************http://hayalcem.blogcu.com*******

  Yukarıda gördüğünüz bohçadaki beyaz iş bebeklik yastıklarımın kenarı

senelerce saklamıştım.Kanaviçeler ise annemin uzun yastığının  kenarları

onları bir bohçaya bu şekilde dizayn ve aplike ettim. Kızım çeyizine koydum.Herhalde oda bir şekilde kullanır.

      Her ne şekilde olursa olsun eski eşyaları yenilemek bana çok zevk ve mutluluk veriyor.

 

**************http://neseli59.blogcu.com*******

 

 


 Bu tabloyu kızım için yaptırmıştım,kayınvalidemin çeyizinden yer minderiymişti bende onu çerçeveletip tablo yaptım, iki taneler diğeride yukardaki resim yanyana asıncada duvarda çok güzel duruyorlar

**************http://gonuldeneledokulenler.blogcu.com*******

çocukların elinde şekil  bozukluğuna uğrayan bu şapkaya yaptığım organze gülleri yapıştırdım. kenar kısımlarına yine organze sarıp yıpranan uçları kapattım ve gördüğünüz gibi arkadaşlar, artık o bir duvar süsü!!!

 

***************http://natcilar.blogcu.com*******

Tişörtlerimi daha önce boyamış bloğuma koymuştum bu ayki etkinlik için yeniden ekledim

img171/1797/img2064bi5.jpg

Ahşap boyamada kullandığımız boncuk boyalarla tişörtümün yaka kısmını boyadım kuruyunca kumaşın arka kısmından ütüledim.Yıkanınca hiç bozulmuyor tabiki ütü yaparken arka tarafından ütülenecek.

 

img171/3329/img2065tf6.jpg

 Tişörtüm meyve lekesi oldu bende su bazlı ahşap boyası ile plaid fabric medium aynı oranda karıştırdım ve stencil şablonunu kullanarak boyadım kuruyunca tişörtü tersinden ütüledim.Kumaş boyalarıyla da aynı işlemi yapabilirsiniz .

 

*****************http://eylulbahcesi.blogcu.com*******

zemini düz krem rengi olan yatakodası lambasının üzerine..yapı marketlerde bulunan kendinden yapışkanlı duvar bordürü yapıştırarak yeniledim..böylece hem yenilendi hemde abajurlarıma ,kilimlerime ve uyku setime uygun bi hale gelmiş oldu.

 

 

*****************http://similing.blogcu.com*******

bi zamanın modası kesme kristal takımlarınız artık modası gecti diye kaldırmayın benim gibi boyamayı deneyin.önce dış yüzeyine parlak yüzey astarı sürdüm,su bazlı bordo boya 3 kat uyguladım,altın renkli boyaylada parmagımla belirgın yerlerine gezdırdım.boncuk yapıştırdım .son olarak vernik.bunu istediginiz renge zevkinize evinize göre boyayın.boya nerden bulurum derseniz evinizi boyadıgınız boyada olur biz türklerde çareler tükenmez dimi:))
*****************http://nazardeymesin07.blogcu.com*******

 

14 senelik vitrinimi hala severek kullanıyorum ve biraz görüntüsünü değiştirmek istedim ve  görüldüğü gibi perde artıklarını kullanarak camlarını kapattım .Ayrı bir hava kattı salonumuza, gören arkadaşlarımında çok hoşuna gitti.

Evimizdeki sıkıldığımız camlı dolaplara bu şekilde  perde ve değişik aksesuarlarla da camlarını kapatabiliriz...

*****************http://gydr1992.blogcu.com********

bu benim eski bir çalışmam eski kot pantalonum artık yeni çantam...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !